• Customer Care
  • (888) 123-4567

Актуальні новини

Основні тренди змін бухгалтерського і податкового законодавства

НЕ ВСЕ ТЕ ЗОЛОТО, ЩО БЛИЩИТЬ АБО НЕ ПОСПІШАЙТЕ РЕАГУВАТИ НА БУДЬ-ЯКИЙ ТЕЛЕФОННИЙ ДЗВІНОК ПОДАТКОВОЇ

Шановні бухгалтери! Хочемо вас застерегти – не кожен, хто представляється працівником контролюючого органу, дійсно ним є і не всі вимоги навіть «справжнього» контролера мають законне підґрунтя. Тому не поспішайте реагувати на всі зауваження.

Сьогодні до нас звернувся за допомогою головний бухгалтер державного підприємства дослідного господарства (ДП ДГ) експерементальної бази НААН. ДП ДГ є платником єдиного податку 4 групи, фінансову звітність подає раз на рік, частку чистого прибутку розраховує і сплачує щокварталу.

Наш клієнт повідомив, що особа, представившись працівником ДФС, в грубій формі висловила претензію щодо нездачі підприємством Звіту про фінансові результати ПОКВАРТАЛЬНО.

Бухгалтер не розгубився і попросив назвати норму ПКУ, що містить таку вимогу. У відповідь отримав звинувачення у некомпетентності і посилання на Постанову КМУ «Про затвердження Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями» від 23.02.2011 р. № 138.

Ми, озброївшись професійним скептицизмом та рішучістю довести або спростувати заяву «працівника ДФС», звернулись до світової павутини, щоб перевірити чи там бува не причаївся сюрприз від законотворця. ПКУ нас порадував відсутністю змін – сільгосптоваровиробники звітують таки РАЗ НА РІК. Що стосується вищезгаданої Постанови № 138, то вона містить наступний пункт:

«Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.»

Та навіть, якби ДП ДГ було платником податку на прибуток, то все одно мало б подавати Розрахунок і фінансову звітність РАЗ НА РІК.

Щоб уникнути невірних трактувань, звертаємось до інформаційно-довідкового центру ДФС (тел.: 080-050-10-07).

Консультант підтверджує нашу думку і додає: ще з 01.01.2018 р. для платників єдиного податку (3 та 4 групи) відмінено обов’язок з нарахування та сплати авансового внеску при виплаті дивідендів (ЗІР категорія 108.05). Відповідно подавати фінансову звітність до контролюючого органу не потрібно. До того ж згідно з п. 2 статті 46 ПКУ «Платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації…», а наш клієнт НЕ Є платником податку на прибуток, тому і порушень ніяких.

Отож, будьте пильними і не соромтесь відстоювати власну позицію! Якщо маєте сумніви, краще заручитись індивідуальною податковою консультацією.


Надрукувати